• kontakt@abcpijar.pl

ul. Opolska 22, Katowice

802 365 984

Jak powinna wyglądać fotografia ślubna?

Jak powinna wyglądać fotografia ślubna?

Trzeba przyznać, że fotografia reportażowa to dzisiejszy krzyk mody. Obecnie właściwie każdy profesjonalny fotograf ślubny ma fotografię reportażową w swoim pakiecie usług. Otóż fotografia reportażowa polega na tym, że fotograf (z fotografem może współgrać kamerzysta ślubny) przebywa z parą młodą przez cały dzień ślubu. Tutaj zdjęcia ślubne rozpoczynają się już o poranku. Oczywiście zdarzenia dokumentowane są chronologicznie w sposób zupełnie naturalny. Wtedy fotograf podąża za nami do kosmetyczki, fryzjera i ewentualnie wizażystki, a potem tradycyjnie robi zdjęcia na uroczystości ślubnej i na zabawie weselnej. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący fotografii ślubnej. Przeczytaj go koniecznie!

Sprzęt fotografa ślubnego

Zacznijmy od tego, że jeżeli marzycie o pełnej fotografii reportażowej musicie wynająć dwóch fotografów ślubnych. Wtedy jeden przebywa z Panną Młodą, a drugi towarzyszy Panu Młodemu. Oczywiście złotą zasadą dobrego fotografa reportażowego jest minimalna ingerencja w przebieg wydarzeń w dniu ślubu. Dobry fotograf powinien znajdować się w cieniu wydarzeń, tak by reportaż był maksymalnie naturalny. Wyjątek stanowią zdjęcia plenerowe lub studyjne.

Zdjęcia fotografii reportażowej

Zwykle fotografia studyjna to najbardziej klasyczna wersja z omawianych trzech rodzajów fotografii ślubnej. Takie zdjęcia są pozorowane, portretowe, a całość jest wyreżyserowana według gustu i kreatywności fotografa. Oczywiście fotografia studyjna nie ogranicza się do zdjęć wewnątrz pomieszczeń. Zdjęcia różnią się od tych w fotografii plenerowej, gdyż fotografia studyjna bardziej przypomina tą portretową i kojarzy się z wywoływaniem klasycznych odbitek. Zwykle fotograf ma już sprawdzone miejsca do fotografii studyjnej. Rzecz jasna klasyczne miejsca to ruiny zamku, ogrody, parki, woda i wykorzystanie motywu zachodu słońca. Tutaj wykorzystuje się też standardowe przedmioty, by nadać smak i klimat poszczególnym fotografiom, np.: parasolki, karty, cygara, kapelusze, walizki itp. Dlatego jeżeli zamierzacie korzystać z fotografii studyjnej warto, by klimat i wnętrze, w którym wykonywane są zdjęcia miały swój specyficzny klimat i styl. Pamiętaj jednak o tym, że fotografia studyjna to jeden z trudniejszych gatunków fotografii, dlatego dużo łatwiej o efektowniejsze zdjęcia w fotografii plenerowej.

Zdjęcia fotografii studyjnej

Obecnie fotografia plenerowa to nowoczesne podejście do fotografii studyjnej. Chodzi oto, że zdjęcia zyskują na naturalności, a para może zachowywać się dużo swobodniej niż w przypadku fotografii studyjnej. Poza tym w fotografii plenerowej musicie wybrać miejsce, które będzie pełniło charakter tła, ale nadal to wy macie grać pierwszą rolę.

Udostępnij:

Polecamy:

profesjonalne sesje zdjęciowe

Zobacz