• kontakt@abcpijar.pl

Jak powinna wyglądać fotografia ślubna?

admin      0    6204 Views

Jak powinna wyglądać fotografia ślubna?

Trzeba przyznać, że fotografia reportażowa to dzisiejszy krzyk mody. Obecnie właściwie każdy profesjonalny fotograf ślubny ma fotografię reportażową w swoim pakiecie usług. Otóż fotografia reportażowa polega na tym, że fotograf (z fotografem może współgrać kamerzysta ślubny) przebywa z parą młodą przez cały dzień ślubu. Tutaj zdjęcia ślubne rozpoczynają się już o poranku. Oczywiście zdarzenia dokumentowane są chronologicznie w sposób zupełnie naturalny. Wtedy fotograf podąża za nami do kosmetyczki, fryzjera i ewentualnie wizażystki, a potem tradycyjnie robi zdjęcia na uroczystości ślubnej i na zabawie weselnej. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący fotografii ślubnej. Przeczytaj go koniecznie!

Sprzęt fotografa ślubnego

Zacznijmy od tego, że jeżeli marzycie o pełnej fotografii reportażowej musicie wynająć dwóch fotografów ślubnych. Wtedy jeden przebywa z Panną Młodą, a drugi towarzyszy Panu Młodemu. Oczywiście złotą zasadą dobrego fotografa reportażowego jest minimalna ingerencja w przebieg wydarzeń w dniu ślubu. Dobry fotograf powinien znajdować się w cieniu wydarzeń, tak by reportaż był maksymalnie naturalny. Wyjątek stanowią zdjęcia plenerowe lub studyjne.

Zdjęcia fotografii reportażowej

Zwykle fotografia studyjna to najbardziej klasyczna wersja z omawianych trzech rodzajów fotografii ślubnej. Takie zdjęcia są pozorowane, portretowe, a całość jest wyreżyserowana według gustu i kreatywności fotografa. Oczywiście fotografia studyjna nie ogranicza się do zdjęć wewnątrz pomieszczeń. Zdjęcia różnią się od tych w fotografii plenerowej, gdyż fotografia studyjna bardziej przypomina tą portretową i kojarzy się z wywoływaniem klasycznych odbitek. Zwykle fotograf ma już sprawdzone miejsca do fotografii studyjnej. Rzecz jasna klasyczne miejsca to ruiny zamku, ogrody, parki, woda i wykorzystanie motywu zachodu słońca. Tutaj wykorzystuje się też standardowe przedmioty, by nadać smak i klimat poszczególnym fotografiom, np.: parasolki, karty, cygara, kapelusze, walizki itp. Dlatego jeżeli zamierzacie korzystać z fotografii studyjnej warto, by klimat i wnętrze, w którym wykonywane są zdjęcia miały swój specyficzny klimat i styl. Pamiętaj jednak o tym, że fotografia studyjna to jeden z trudniejszych gatunków fotografii, dlatego dużo łatwiej o efektowniejsze zdjęcia w fotografii plenerowej.

Zdjęcia fotografii studyjnej

Obecnie fotografia plenerowa to nowoczesne podejście do fotografii studyjnej. Chodzi oto, że zdjęcia zyskują na naturalności, a para może zachowywać się dużo swobodniej niż w przypadku fotografii studyjnej. Poza tym w fotografii plenerowej musicie wybrać miejsce, które będzie pełniło charakter tła, ale nadal to wy macie grać pierwszą rolę.

Leave a Reply