• kontakt@abcpijar.pl

Jak wybrać dobrego fotografa ślubnego?

admin      0    10163 Views

Jak wybrać dobrego fotografa ślubnego?

Obecnie fotografia reportażowa to podstawa ślubnych wspomnień, ponieważ żadne inne zdjęcia nie są w stanie oddać charakteru i emocji uroczystości. A reportaż może uchwycić każdy szczegół, fotografia reportażowa sprawia, że obraz natychmiast przenosi nas z powrotem do najszczęśliwszego dnia życia. Przede wszystkim tego typu fotografia dokumentuje, utrwala istotne momenty, oddaje atmosferę i charakter danego wydarzenia. Taki fotoreportaż to więcej niż tysiąc słów, a na jego niepowtarzalność składają się właściwe ujęcie, zatrzymanie chwili, akcji, ruchu. Chodzi oto, że dobra relacja fotograficzna pozwoli na przywrócenie wspomnień z dniu zaślubin i na długo zapadnie w pamięci Waszej i Waszych gości. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego jak wybrać idealnego fotografa. Przeczytaj go koniecznie!

Gdzie i kiedy szukać?

Zacznijmy od tego, gdzie szukać fotografa, który zajmie się reportażem na ślubie. Otóż każdy szanujący się fotograf ma teraz swoje internetowe portfolio, dlatego Internet to zawsze dobre miejsce na poszukiwania. Ale zanim zaczniecie przeszukiwać wirtualny świat, najpierw popytajcie znajome pary, które mają już ślub za sobą. Okazuje się, że poczta pantoflowa to bardzo dobry sposób na znalezienie fajnego, a zwłaszcza sprawdzonego fotografa. Przede wszystkim szukając wśród znajomych, możecie swobodnie podpytać, jak dany fotograf wywiązywał się ze swoich obowiązków czy był punktualny, miał dobrą wizję sesji i czy efekt końcowy jego pracy był zadowalający. Natomiast jeśli nie znajdziecie niczego wśród znajomych, wówczas możecie wrócić do Internetu. Im wcześniej zaczniecie szukać, tym lepsze oferty będziecie mieli do wyboru. Nigdy nie odkładajcie tego na ostatnią chwilę, bo wtedy zamiast dobrego fotografa, wybierzecie pierwszego lepszego lub pierwszego wolnego. Dlatego jeśli znaleźliście fotografa i chcecie, aby to on zatroszczył się o fotografie na Waszym ślubie zgłoście się do niego najszybciej, jak to możliwe, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że im dłużej będziecie zwlekać z wyborem, tym mniejsze są szanse na wybór tego najlepszego dla Was. Długie zwlekanie może sprawić, że ktoś „sprzątnie” Wam idealnego fotografa sprzed nosa.

Spotkaj się z fotografem

W momencie gdy już wybierzcie kilku kandydatów (bo zawsze dobrze wybrać kilku), koniecznie umówcie się z nimi na rozmowę. Najlepiej spotkajcie się z fotografem oko w oko, gdyż w ten sposób będziecie mogli sprawdzić, czy dana osoba Wam odpowiada pod względem osobowości i stylu bycia. To bardzo ważny czynnik, ponieważ fotograf będzie towarzyszył Wam od samego początku przygotowań do ślubu, aż do samego końca wesela. W związku z tym musicie czuć się w jego towarzystwie komfortowo.

Leave a Reply