• kontakt@abcpijar.pl

Jak wygląda kurs fotografii reportażowej?

admin      0    5634 Views

Jak wygląda kurs fotografii reportażowej?

Przede wszystkim kurs fotografii reportażowej przeznaczony jest dla Mam, które chcą tworzyć niezwykłe i poruszające kadry w warunkach naturalnych jak i w rozbudowanej formie fotoreportażu jako jednej z najbardziej popularnych form fotografowania ważnych wydarzeń w życiu człowieka takich jak ślub, narodziny, chrzciny, urodziny czy innych uroczystości rodzinnych i nie tylko. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący tego, na czym polega kurs fotografii. Przeczytaj go koniecznie!

O czym jest kurs?

Zacznijmy od tego, że kurs wprowadza do zagadnień fotografii reportażowej, przedstawia jej rodzaje i formy zastosowania. Współcześnie fotografia reportażowa to coraz popularniejsza forma fotografowania imprez okolicznościowych i rodzinnych. W związku z tym celem kursu jest przekazanie wiedzy na temat fotografii reportażowej i tego, jak kreatywnie łączyć ją z praktyką wraz z przykładami.

Co zyskam? Czego się nauczę?

Oczywiście forma kursu jest tak zbudowana aby stopniowo wprowadzać w tajniki fotografii reportażowej i okolicznościowej, a także świadomego budowania historii kadrami fotograficznymi. W związku z tym nauczysz się budowania i tworzenia opowieści fotograficznych, które pozwolą Ci na dokumentowanie życia Twoich bliskich i nie tylko. Generalnie kurs przekazuje następujące umiejętności / wiedzę:

– Fotografia reportażowa i jej rodzaje,
– Idea momentu decyzyjnego i jej praktyczne zastosowanie,
– Portret reportażowy a zdjęcie reportażowe,
– Fotoreportaż jako szczytowe osiągnięcie umiejętności fotografa,
– Fotografia reportażowa w życiu codziennym Twojej rodziny,
– Fotogrgafia reportażowa okolicznościowa,
– Porady praktyczne i sprzętowe przydatne w fotografii reportażowej.

Sprzęt nie wymagany, ale zalecany

Przede wszystkim w reportażu zasada jest jedna, sprzęt musi stanowić przedłużenie Twojej ręki, musisz go znać od podszewki i sprawnie nim operować. Dlatego liczy się przede wszystkim refleks, szybkość reakcji na wydarzenia i umiejętność panowania nad własnym aparatem. Musisz pamiętać o tym, że jest to w zasadzie jedyny wymóg.

Ścieżka nauki i specjalizacje

Musisz wiedzieć, że nauka w Akademii Fotografii Dziecięcej powinna zawsze zacząć się od kursu ze ścieżki podstawowej, ponieważ to właśnie te kursy przekazują niezbędną wiedzę niezbędną, aby iść dalej. Dodatkowo w Akademii można też uczyć się na szeregu kursów dodatkowych pogrupowanych w specjalizacje. Kursy dodatkowe można przechodzić pomiędzy kursami ze ścieżki podstawowej lub po jej zakończeniu. Jeśli jesteś gotowa na rozpoczęcie nowej przygody, która odmieni Twoje spojrzenie na fotografię to przygotuj głowę, potrenuj szybkie ruchy ręką, naładuj baterie i przede wszystkim szeroko otwórz oczy!

Leave a Reply