• kontakt@abcpijar.pl

Sesja biznesowa – jak się do niej przygotować?

admin      0    5606 Views

Sesja biznesowa – jak się do niej przygotować?

Bardzo często odbiór osoby widzianej na fotografii jest całkowicie odmienny od tego, jak postrzegamy ją w rzeczywistości. Dlatego podczas spotkania na żywo nasza uwaga skupia się na wielu czynnikach równocześnie – wyglądzie, gestykulacji, mimice, sposobie mówienia i wielu innych. Za to fotografia zatrzymuje ułamek sekundy w obrazie.
Wtedy widzimy nieruchomą postać, naszą uwagę przyciągają więc detale. W związku z tym warto o nie zadbać, aby nasz wizerunek prezentował się jak najkorzystniej. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego należy zadbać o detale, które na zdjęciu bardzo przykuwają uwagę. Przeczytaj go koniecznie!

Dobór odpowiedniego stroju

Zacznijmy od tego, że w relacjach biznesowych zawsze warto postawić na elegancję, ale elegancja niejedno ma imię. Rzecz jasna inny dress code obowiązuje na przykład środowiska prawnicze czy finansowe, a inny środowiska artystyczne. W związku z tym należy dopasować ubiór do tego, jak chcielibyście Państwo być postrzegani. Dlatego należy się zastanowić nad tym, czy w Państwa branży ceni się klasykę i powagę, czy raczej oczekuje kreatywności i nieszablonowości? Dobrze jest zwrócić uwagę na to, aby garderoba podkreślała atuty sylwetki. Jednak niezależnie od wszystkiego jedna kwestia pozostaje niezmienna: elegancja, nawet ta bardziej ekstrawagancka, z całą pewnością powoduje, że robimy wrażenie bardziej kompetentnych.

Dbałość o detale

Pamiętajmy o tym, że perfekcyjny wizerunek wymaga zadbania o nawet najdrobniejsze detale związane z naszym wyglądem. Poniżej znajdziesz kilka najistotniejszych punktów, na które polecamy zwrócić uwagę.

Makijaż

Musisz wiedzieć, że sesja biznesowa zazwyczaj wymaga eleganckiego, klasycznego makijażu. Jednak makijaż fotograficzny różni się jednak pod wieloma względami od tego codziennego. Pamiętaj o tym, że codzienny makijaż przy oświetleniu studyjnym zazwyczaj wypada blado i smutno. Bardzo zalecane jest skorzystanie z usług profesjonalisty, który nie tylko podkreśli największe atuty urody, ale też będzie wiedział, jaki make-up dobrać w zależności od oświetlenia i rodzaju wykonywanych fotografii.

Regulacja brwi

Oczywiście dbanie o brwi jest kwestią indywidualną, jedne Panie regulują brwi, inne preferują naturalność. W związku z tym jeśli należycie Panie do tej pierwszej grupy, należy zwrócić na to uwagę przed sesją, gdyż pojedyncze włoski, rosnące poza uporządkowaną linią brwi, przykuwają wzrok na zdjęciach.

Manicure

Tutaj wystarczy postarać się o staranny manicure i zadbane skórki wokół paznokci.

Fryzura

O ile artystyczny nieład wygląda interesująco na żywo to jednak zazwyczaj nie sprawdza się na zdjęciach. Zadbana, staranna fryzura prezentuje się dużo lepiej.

Leave a Reply